Centrální vysavače

Na čem je založen princip centrálního vysavače a jaké jsou jeho přednosti?

Při úklidu se bez výkonného vysavače neobejdeme ani doma, ani na pracovišti nebo dokonce ve výrobě. Pokud budeme využívatcentrálního vysavače, odpadne manipulace s těžkým a zpravidla dost rozměrným přístrojem, navíc v místnosti nebudeme vířit prach a hlučnost při vysávání bude značně nižší. Nejjemnější a přitom velmi nežádoucí částice prachu a alergeny, které není ani filtr schopný zachytit, budou vyfouknuty mimo prostor bytu či domu. To ocení především rodiče malých dětí a pochopitelně všichni alergici.

Kde je skryt samotný vysavač

Nejdůležitější součástí vysavače je určitě centrální vysavačová jednotka, tedy motor s mechanickým nasávacím zařízením. Díky tomu, že toto "srdce" systému je uloženo v nebytovém prostoru, v garáži nebo komoře, jeho provoz prakticky nezaregistrujeme. po vysátí prochází vzduch filtrem a není již vypouštěn zpět do objektu, tudíž se jedná o stoprocentní likvidaci nežádoucích prachových částic.

Kde skončí nečistoty?

Nečistoty jsou ukládány do separační nádoby nebo do odpadního sáčku, to závisí na typu použitého centrálního vysavače. Mnohé přístroje dokáží vysávat i vodu, což je velmi žádoucí při údržbě především koberců a textilií, kdy lze na hubici vysavače instalovat i šamponovací nástavec a použít při vysávání současně také působení čisticích prostředků. Vývod nečistot je možné řešit i do nádržky, z níž jsou po naplnění vypouštěny do kanalizace.

Více než jen dostatečný výkon

Pro dokonalé vysátí mechanických nečistot a prachu není třeba opakovaně přejíždět hubicí vysavače po čištěném povrchu, stačí nastavit vyšší výkon a práce bude provedena mnohem rychleji s maximální efektivitou. Tím dochází současně i k úspoře elektrické energie, na centrální vysavače se nevztahují omezení EU ohledně maximálního výkonu a tak můžete vysávat skutečně potřebným podtlakem. Opomínat bychom rozhodně neměli ani snadnou obsluhu a dlouhou životnost centrálních vysavačů.

Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby, nebo jen dotaz?
Neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo pomocí poptávkového formuláře.